english | slovensky                
Vyhľadávanie
    
Vývoj SW: programátori, analytici, testovači..

Konzultanti: zavádzanie aplikačného SW

Technici počítačov, sietí, periférií

Špecialisti na OS, siete, DB,..

Správcovia OS, DB, aplikačného SW

Obchod a marketing IT produktov, služieb

Riaditelia, manažéri tímov, projektov

Ostatné
Titulka|O nás|IT špecialisti|IT firmy|Pracovné pozície|Novinky|PrihlásenieSystémový inžinier - Linux, networking, satelitná technika


Informácie o firme
Softvérová spoločnosť pôsobiaca v oblasti vizualizačných, meteorologických systémov. Spoločnosť má zákazníkov po celom svete a je vo svojej oblasti lídrom.

Lokalita
Bratislava

Popis pozície
Vašou úlohou bude inštalovať spoločnosťou vyvíjané aplikácie (v C/C++) bežiace na Linux, Unix alebo zriedkavo na MS Windows Server platforme. Distribúcie rpm based, najčastejšie CentOS, Fedora, RHE, Debian, alebo Solaris. Väčšina zákazníkov sa monitoruje pomocou Nagios. Bežný postup pri nových inštaláciách je objednávka HW na základe požiadavky zákazníka, alebo vyplývajúcej z projektu (SUN, alebo Intel based IBM, HP), inštalácia HW, RAIDu, inštalácia OS, optimalizácia, inštalácia aplikácií v spolupráci s vývojármi, expedovanie HW k zákazníkovi, vycestovanie a dokončenie inštalácie priamo na mieste. Následne sa zákazníkovi robí vzdialený support. Často sa riešia sieťové prepojenia, switching, konfigurácia VLAN, routing, firewalling a prepojenie na satelitnú techniku. Pri internej správe je potrebné spravovať stanice postavené na rôznych Linux distrách, eGroupWare, Samba, NFS server, tracking a wiki systém. Spoločnosť sa uberá aj smerom virtualizácie a clustrových riešení.

Požiadavky
- Linux, prípadne Unix na úrovni inštalácie a administrácie
- shell scripting, python a perl vítaný
- routing na OS, skúsenosti s Cisco IOS je výhodou
- manuálna zručnosť, potrebná pri montáži špec. satelitnej techniky
- používanie RS232, terminálu, telnetu musí byť samozrejmosťou
- ochota cestovať aj mimo EU, nie ale mimo "bezpečných krajín"
- ochota učiť sa nové veci, samostatnosť pri hľadaní riešení
- AJ na aktívnej úrovni

Ponuka
Spoločnosť ponúka veľmi dobré možnosti získať skúsenosti v oblasti nasadzovania špecializovaných systémov, satelitnej techniky, optimalizácie OS, sieťovej bezpečnosti a failover riešení. Cestuje sa do rôznych, aj exotických destinácií. Plat je vecou dohody, závisí od doterajších skúsenosti, je rádovo 10 - 20% nad priemerom. Štandardne sa vypláca 13 platov + odmeny. Plat zhodnocujú aj diéty pri vycestovaní.

Typ spolupráce
Hlavný pracovný pomer

Počet voľných miest
1

Kontaktná osoba
Bc. Štefan Pap


Späť na zoznam

Copyright 2007 © HeadStream, s.r.o.. All rights reserved.